Chia Tohumu

Kategori: Zayıflama Ürünleri | 0

Chia Tohumu Nedir?
Sağlık için bazı doğal ürünlerin kullanılması doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Son dönemlerde televizyonlarda açıklama yapan doktorlar tarafından süper besin olarak chia tohumu önerilmektedir. Geçmiş dönemlerde yaygın olarak bilinmeyen ciha lif, son dönemlerde Türkiye’de de yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Doktorlar tarafından mucize tohum olarak bahsedilen chia tohumu, sağlık açısından birçok yönden faydalıdır.

Chia tohumu nane ailesi içerisinde bilinen bir bitki olarak bilinmektedir. Meksika topraklarında sıklıkla yetişen bu süper besin kaynağı mucize tohum son zamanlarda doktorlar tarafından Türkiye’de de tavsiye edilmeye başlanmıştır. Sağlık açısından birçok doktor chia tohumunun günlük 1 veya 2 yemek kaşığı tüketilmesi gerektiğini önermektedir.

chia-tohumu-kasiktaChia Tohumu Nasıl Kullanılır?
Doktorlar tarafından önerilmesi ile birlikte chia tohumu popülerlik kazanmıştır. Herkes tarafından aranan besin haline gelen Chia tohumu kullanımı farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Chia tohumunun belirgin bir tadı bulunmamaktadır. Bu özelliği ile de birçok şekilde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Tadı olmadığı için neredeyse her yiyeceğin ve içeceğin yanında kullanılması mümkün olmaktadır.
Uzman kişiler chia tohumunun günlük 2 yemek kaşığından fazla tüketilmemesi gerektiğini vurgulamaktadır. Bir bardak suyun içerisine eklenen 1 – 2 yemek kaşığı Chia tohumu suyu tamamen çekmesi beklenmeden ve sertleşmeden su ile birlikte tüketilmektedir. Saf suyun dışında yemek ve içeceklerle kullanılması da mümkün olmaktadır.

Chia TohumuYorumları
Kilo vermeye yardımcı olduğu bilinen chia kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Uzman önerilerinin dışında birçok kişi internet üzerinden de chia tohumu hakkında araştırma yapmaktadır. Sosyal medyada kullanan kişilerin chia tohumu yorumları okuyarak detaylı bilgi sahibi olmak da mümkün olmaktadır. Özellikle zayıflamak isteyen kişiler diyet ve spor ile birlikte doğru bir şekilde kullandıklarında etkili ve kalıcı sonuç aldıklarını dile getirmektedir.
Tok kalmaya yardımcı özelliği olduğu için chia tohumu kilo verme sürecinde kişilere yardımcı olmaktadır. Bu nedenle tek başına kullanıldığında kesin sonuç alınamamaktadır. Mutlaka doğru ve kişiye uygun bir diyet programı, egzersiz ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Besin değerleri açısından yüksek olduğu için sağlık açısından da tüketilmesi gerektiği önerilmektedir.

chia-tohumu-fiyatlari

Chia Tohumu Yan Etkileri
Chia tohumu faydaları saymakla bitmez ancak bazı durumlarda yan etkileri ortaya çıkması söz konusudur. Kişilerde tokluk hissini artırdığı için Chia tohumuyan etkileri arasında en bilindik olan şişkinlik hissi oluşturmasıdır. Tüketim sınırlandırılarak gaz ve şişkinlik problemi ortadan kaldırılmaktadır. Hamile bayanlar kesinlikle Chia tohumu tüketmemelidir. İçerisinde bulunan bazı besin değerleri kişilerde prostat kanserine yol açabilmektedir. Bu nedenle doktora başvurmadan kullanılmaması gerekmektedir.

Alerjik bünyesi olan kişiler mutlaka bir test yaptırdıktan sonra chia tohumu kullanmaya başlamalıdır. Alerjik bünyeli kişilerde bazen alerjik reaksiyonlar gösterebilmektedir. Bağımlılık yapma ihtimaline karşı da küçük parçalar halinde ve günde 2 yemek kaşığını geçmeden tüketilmesi gerekir.

Chila Lif’e siparişi vermek için https://www.zayiflayamiyorum.com/urun/chia-lif/ linkinu kullanabilir veya alttaki hızlı chia lif siparişi ver düğmesine tıklayabilirsiniz. Kargo ücreti sadece tek kutuda teslimatta ödeme seçenekleri için geçerlidir. Taksitli satış mevcuttur.

Bir Cevap Yazın